Konya Diş Hastanesi, Konya Diş Hekimi, Konya Diş Doktorları, Konya Özel Diş Hastaneleri, Konya Özel Diş Hekimi, Özel Diş Hastaneleri Konya, Konya Özel Dişçi, Konyada Özel Diş Hastaneleri, Konya Özel Diş Hekimleri, Konyada Özel Diş Doktorları, Konya Özel Dişçiler, Konya Özel Diş Doktorları, Özel Diş Hekimi Konya, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Dişçi Fiyatları, Konyada Özel Diş Hekimleri, Konya Diş Hekimleri Özel, Konyadaki Özel Diş Hastaneleri, Konya En İyi Diş Doktorları, Konrya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya Kanal Tedavisi, Konya Diş Dolgu, Konya Zirkonyum Diş, Konya Diş Kaplama, Ortodonti, Şeffaf Plak, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı, Selçuklu, Konya

Konya Diş Beyazlatma, Konya Lazerle Diş Beyazlatma ve Konya Diş Beyazlatma Fiyatları için Asudent Kule Konya Özel Diş Hekimi’ni arayıp randevu alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma

Hekim tarafından yapılan bir beyazlatma yöntemidir. Deneyimli hekim tarafından beyazlatıcı ilaç diş üzerine yerleştirilir ve dişin üzerine mavi/yeşil renkli ışık kaynağı belirli süre tutulur ve sonuç hemen gözlemlenir (45-50 dk süren bir işlem sonrası).

Her iki yöntem de çok etkili olmasına rağmen hangisinin tercih edilmesi gerektiği kararı, diş temizlenmesinin uygulandığı alana, dişteki renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlıdır.

Biz bunu baz alarak insan vücudu, ağız, çene, diş ve diş etleri üzerinde uygulayarak oluşturduğumuz o kişiye özel estetik ve doğal dişler yaparız.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Mekanik diş beyazlatma, bleaching şüphesiz ki estetik gülüş tasarımı beyaz ve ışıltılı dişler ile özdeşleştirilir. Güzel ve estetik gülüş, beyaz ve ışıltılı dişlerle özdeşleştirilir. Gülüş estetiğini belirleyen diş ve ağız, yüz ifadesi ile yüz hatlarını daha ahenkli kılar.

Bu sayede bireyler estetik bir diş bütünlüğüne sahip olmanın yanı sıra genel anlamda estetik bir görünüm kazanarak gülüş estetiğine de sahip olurlar. Fakat bireylerin kişisel estetik algılarıyla uyumsuz olan ve bunun sonucunda bireylere görsel açıdan mutsuzluk yaşatan bazı faktörler olabilir. Örneğin; bireyin dişleri dışsal faktörlerden ya da kalıtsal sebeplerden ötürü, onu rahatsız edecek hatta sosyal hayatında onu mutsuz edecek ölçüde sararmış olabilir.

Kişiden kişiye ten rengi ve dudak pigmentasyon yapısı değişkenlik gösterir. Bazı ten renkleri ve dudak yapısı da dişlerin sarılığını daha fazla ön plana çıkarabilir. Cinsiyet ayrımı gözetmeksizin diş sarılığı problemi her bireyi rahatsız eden bir durumdur.

Diş estetiğinin ve gülüş tasarımının önemli bir parçası olan diş beyazlatma estetiği, bireylere sosyal ve ruhsal açıdan pek çok önemli getiriler sağlayacaktır. Dolayısıyla pek çok kişi bu sorunun üstesinden gelebilmek için alternatif arayışlarına girmektedir. Gülüş tasarımı ve estetiği uygulamalarından en ön planda olan diş beyazlatma tedavileri birkaç farklı klinik yöntemden oluşmaktadır.

Mekanik Diş Beyazlatma

Dişlerin etrafında ve diş köklerine yakın noktalarda biriken diş taşlarının temizlenmesi sonucu sarı ya da kahverengi yüzey lekelerinden arınan dişler doğal renklerine tekrar kavuşurlar.

Bu yöntemle diş beyazlatmaya “Mekanik Diş Beyazlatma” denir. Tamamen diş taşlarının alınmasıyla ve cilalama işlemi uygulanmasıyla bu beyazlık elde edilir. Mekanik beyazlatma ile elde edilen beyazlık diş taşlarının temizlenmesi ve cilalama ile elde edilen bir beyazlıktır.

Ofis Tipi Bleaching-Beyazlatma

Ofis tipi beyazlatma ya da bleaching, klinikte hekim tarafından uyglanan bir beyazlatma yöntemidir. Ofis tipi bleaching, ev tipi beyazlatma ya da bleaching jeline göre çok daha yoğun içeriklidirler ve %35-45 etken madde içerirler. Solüsyon dişlere uygulandıktan sonra özel makine ışığına maruz bırakılır ve bu işlem yaklaşık olarak 1 saat sürer.

Ofis tipi bleaching yöntemi ile gülüş estetiği açısından çok daha verimli sonuçlar elde edilir. Bu yöntem iki farklı alan için uygulanır:

Doğrudan diş yüzeyini beyazlatmaya yönelik yapılır. Yüzeysel nedenlerden ötürü meydana gelmiş sararmalar karşısında olumlu sonuçlar elde edilir.En hızlı sonuç veren yöntemdir. Gerekli görüldüğü takdirde art arda seanslarla etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Ev Tipi Beyazlatma / Bleaching

Diş tipine ve genel durumuna göre klinik olarak önerdiğimiz jellerin hastalarımız tarafından belirli şekillerde ve aralıklarla dişlere uygulanmasına “Ev tipi beyazlatma ya da bleaching” denir. Bu ev tipi beyazlatıcı jeller düşük oranda hidrojen peroksit içermektedir ve diş etleriyle temas etmesi halinde tahribata neden olabilir. Uygulama süresi 2 ya da 3 hafta kadar sürmektedir ve diş tonunun açılması hususunda olumlu sonuçlar elde edilmekle birlikte gülüş estetiğine olumlu katkıları olur.

Dental Bleaching (Intrakanal Bleaching)

Kanal tedavisi yapılmış dişlerde, sinirlerin alınması sonucu beslenmesi durması nedeniyle yüzeye doğru yayılan mat ve koyu gri bir renk görülür. Bu görünüm estetik açıdan dişlerde problem meydana getirir ve gülüş estetiğine zarar verir. Bu dişlerin arkasından dolgular kaldırılır ve içine beyazlatıcı ilaç zerk edilir. Ardından 24 ile 48 saat arası beklenir .

Bunun sonucunda diş renginde ciddi anlamda ton açılmaları görülür. Ardından geçici dolgular çıkarılır daimi dolgular yerleştirilir. Klinik olarak ev tipi beyazlatma ve ofis tipi beyazlatma bleaching yöntemlerini bir arada uygulamaktayız. Kanal tedavili bir diş varsa işlemlere internal bleaching yöntemini de dâhil etmekteyiz.

Diş Beyazlatma Bleaching Nedir?

Diş Beyazlatma Bleaching

Bleaching diş beyazlatma yöntemi ülkemizde de uygulanan doğru bir uygulama olmakla birlikte Amerika ve Avrupa’da klinik olarak kendini ispatlamış, sıkça kullanılan bir yöntemdir. Dişlerin yüzeyinde elde dilen bu beyazlatma kişinin sağlığına zarar vermemektedir. Ender olarak ilacın uygulanması esnasında oluşabilecek olan hassasiyetler tedavinin kesilmesine neden olabilmektedir. Öyle olsa da tüm uygulamalar içerisinde bu tip bireyler azınlıktadır.

Diş beyazlatma ve bleaching yöntemleri çoğu bireyde herhangi kalıcı bir yan etkiye neden olmamaktadır; genellikle 12 saat süren bir diş hassasiyetine neden olabilmektedir. Bu hassasiyet, mine yüzeyinde meydana gelen tepkimelerden kaynaklanır. Bu tedavide esas olan diş köklerine solüsyonun temas etmemesine özen gösterilmesidir.

Gülüş estetiği ve gülüş tasarımı kapsamında yapılan diş beyazlatma bleaching tedavileri kalıcı sonuçlar sağlamaktadır. Bu hususta hastalarımızın klinik muayenelerini aksatmamaları ve diş bakımı konusunda özenli davranmaları da büyük önem taşımaktadır.

Klinik muayenelerin aksatılması, ağız hijyenine dikkat edilmemesi ve diş sarartıcı ürünlerin kullanımı ( tütün mamulleri, aşırı kahve ve çay tüketimi) sonucunda diş sararması sorunu tekrar edebilir. Bu durumda klinik olarak daha farklı tedavi alternatifleri sunmaktayız. Fakat diş beyazlatma ve bleaching tedavilerinin genel özelliklerinden yola çıkarak söyleyebiliriz ki elde edilen gülüş estetiği sonuçları kalıcılık yönünden oldukça başarılıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir