Konya Gece Açık Dişçi, Konya Nöbetçi Dişçi, Konya Diş Acil, Konya Pazar Günü Açık Dişçi, Gece Açık Dişçi Konya, Konya Diş Hastanesi, Konya Diş Hekimi, Konya Diş Doktorları, Konya Özel Diş Hastaneleri, Konya Özel Diş Hekimi, Özel Diş Hastaneleri Konya, Konya Özel Dişçi, Konyada Özel Diş Hastaneleri, Konya Özel Diş Hekimleri, Konyada Özel Diş Doktorları, Konya Özel Dişçiler, Konya Özel Diş Doktorları, Özel Diş Hekimi Konya, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Dişçi Fiyatları, Konyada Özel Diş Hekimleri, Konya Diş Hekimleri Özel, Konyadaki Özel Diş Hastaneleri, Konya En İyi Diş Doktorları, Konrya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya Kanal Tedavisi, Konya Diş Dolgu, Konya Zirkonyum Diş, Konya Diş Kaplama, Ortodonti, Şeffaf Plak, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı, Selçuklu, Konya

KOMPOZİT LAMİNE (BEYAZ DİŞ DOLGUSU)

Beyaz dolgu olarak da adlandırılan, hem arka hem de ön grup dişlerde kullanılan, estetik olduğu kadar sağlam da olan günümüz diş hekimliğinde en yaygın kullanılan dolgu materyalidir.

KOMPOZİT DOLGU FİYATLARI

Kompozit dolgu fiyatları, kimi kliniklerde tek bir fiyat kimi kliniklerde ise dolgu yapılan yüzey sayısına göre değişen fiyatlardır. Kompozit dolgu fiyat araştırması yaparken bu durumu göz önünde bulundururmanzı, dolguların hangi yöntemlerle ve hangi dolgu malzemeleri kullanılarak yapıldığını araştırmanızı öneririz. Kompozit dolgu fiyatlarımızı öğrenmek içim bizi arayabilir ya da bilgi formunu doldurabilirsiniz.

Avantajlar

•Kompozit dolgu dişle aynı renkte olması sebebiyle estetiktir.

• Kompozit dolgu estetik olduğu kadar dayanıklı ve dirençlidir.

• Kompozit dolgu diş yüzeyine yapışabilme özelliğinden dolayı dişte metal dolgulardan farklı olarak sağlıklı diş dokusunu kaldırmaya gerek yoktur.

• Kompozit dolgu metal dolgulardan farklı olarak toksik civa gibi maddeler bulunmaz.

• Kompozit dolgu tedavi sırasında ışıkla sertleşmeleri tamamlanır.

Dezavantajlar

• Çürüğün dişetinin çok altına indiği, kan ve tükürükten izole edilemediği durumlarda başarı oranları düşüktür.

• Işıkla sertleşme esnasında çok azaltılmış olsa da büzülme gösterirler.

• Uygulaması metal dolgulara oranla çok hassasiyet gerektirir ve daha uzun zaman alır.

Süre

Tek seansta ve dolgunun büyüklüğüne göre 30 dk-1 saat arasında (aynı seansta 2-3 dolgu yapılabilmektedir).

Başarı Faktörleri ve Garanti

• Kaliteli kompozit dolgu malzemesi kullanımı önemlidir.

• Doğru matrix seçimi ve hekimin özenli çalışması gereklidir.

• Hasta kompozit dolgu tedavi sonrası ağız hijyenine özen göstermelidir.

• Kliniğimizde yapılan Kompozit dolgu tedavilerinde 5 yıl boyunca ücretsiz değişim garantisi vermekteyiz. Hasta kaynaklı ağız hijyen sorunlarından, kaza ve darbelerden kaynaklanan problemler garanti kapsamı dışındadır. Garantili diş tedavisi ile tedavimizin arkasında olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Uygulama Alanları

Ön-arka grup bütün dişlerde meydana gelen çürük, aşınma, kırılma gibi durumlarda uygulanabilir.

Tedavi Süreci

• Lokal anestezi yapılarak çürük dokunun uzaklaştırılması.

• Diş yüzeyine dolgunun tutunması için ‘bonding’ adı verilen ajanlar sürülürek özel bir ışıkla sertleştirilmesi.

• Dişe en uygun renkte dolgu maddesinin seçilerek, ufak tabakalar halinde ışıkla sertleştirilmesi.

• Dogal dişe uygun formun verilmesi ve fazlalıkların alınması.Son aşamada cilanın yapılması.

Teknoloji

Matriks sistemleri: Dolgu sonrası araya besin artıklarının kaçmaması ve rahat temizlenebilir olması icin doğru matriks kullanımı çok önemlidir. Kliniğimizde farklı vakalar için 6 farklı marka ve sistem kullanılmaktadır.

Bonding ajanları: dolgu sonrası hassasiyet oluşmaması için yapısında antiseptik ajanlar bulunduran ve dolgunun dişe çok iyi yapışmasını sağlayan bir bonding maddesi tercih edilmektedir.

Dolgu materyalleri: ön gruplarda iyi cilalanabilir, çok farklı renk seçenekleri olan estetik kompozit materyalleri, arka gruplarda doldurucu (sağlamlık) oranı arttırılmış aynı zamanda büzülme oranları en düşük kompozit materyalleri tercih edilmektedir.

Işık cihazları: kompozitlerin dezavantajlarından olan büzülme faktörünü minimuma indirmek için ışık seviyesi yavaş yavaş artan led cihazlar tercih edilmektedir.

Cila sistemleri: farklı marka disk, lastik ve kimyasal ajanlar kullanılarak, yıllar boyunca parlaklığını ve rengini koruyan dolgular yapılabilmektedir.