Konya Diş Hastanesi, Konya Diş Hekimi, Konya Diş Doktorları, Konya Özel Diş Hastaneleri, Konya Özel Diş Hekimi, Özel Diş Hastaneleri Konya, Konya Özel Dişçi, Konyada Özel Diş Hastaneleri, Konya Özel Diş Hekimleri, Konyada Özel Diş Doktorları, Konya Özel Dişçiler, Konya Özel Diş Doktorları, Özel Diş Hekimi Konya, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Dişçi Fiyatları, Konyada Özel Diş Hekimleri, Konya Diş Hekimleri Özel, Konyadaki Özel Diş Hastaneleri, Konya En İyi Diş Doktorları, Konrya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya Kanal Tedavisi, Konya Diş Dolgu, Konya Zirkonyum Diş, Konya Diş Kaplama, Ortodonti, Şeffaf Plak, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı, Selçuklu, Konya

Konya Porselen Diş ve Konya Porselen Diş Fiyatları için Asudent Kule Konya Özel Diş Polikliniği ve Konya Özel Diş Hekimi‘nden randevu alın.

Porselen Diş

Porselen dişler çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine yapılan veya dişlerde bulunan çeşitli estetik bozuklukların giderilmesi, çiğneme bozuklukları veya asimetrik kapanma bozuklukları ve konuşma bozukluklarını gidermek amacıyla tek olarak veya bütün çene kemiğine yapılan protez uygulamalardır.

Porselen protez diş, zirkonyuma göre daha mat ve ışık geçirme özelliği olmamasına rağmen estetik olarak kabul edilir.

Köprü: Bir veya birden fazla diş eksikliğinde, komşu dişlerin küçültülüp, bunlara gelen özel kaplamalardan destek alınarak ara boşlukların doldurulması işlemidir.

Köprü yapılmadığı durumlarda hastanın komşu dişleri ve diğer karşıt dişleri, çekim boşluğuna doğru hareket eder. Bu nedenle bozulan diş çürüklere ve diş kayıplarına yol açar. Eğer bu boşluklar uzun süre restore edilmezse bu komşu dişler de kaybedilebilir.

Porselen Diş Kaplama

Porselen dişPorselen Diş Kaplama: Çeşitli sebeplerle aşırı madde kaybına uğramış dişlerin korunması için dişlerin üzerlerinin diş şeklindeki materyaller ile kaplanması işlemidir.

Bu işlem dişe zarar vermez, aksine dişin ömrünü uzatır.

Porselen Diş Kaplama (Kuronlanması) Nedir? ve Dişe Zarar Verirmi?

Estetik nedenlerle de dişler kaplanabilir ancak bu tamamen hastanın istediği doğrultusundadır.
Çeşitli sebeplerle aşırı madde kaybına uğramış dişlerin korunması için dişlerin üzerlerinin diş şeklindeki materyaller ile kaplanması işlemidir. Bu işlem dişe zarar vermez, aksine dişin ömrünü uzatır.Estetik nedenlerle de dişler kuronlanabilir ancak bu tamamen hastanın istediği doğrultusundadır.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları Hakkında:

TDB tarafından ideal fiyatın belirlenmesinde rehber olmak için açıklanan 2023 diş kaplama ücretleri şu şekilde:

 • (Tek diş) geçici kuron: …… TL
 • Abument harici implanta porselen uygulaması: …… TL
 • Veneer Kuron (Seramik) : …… TL
 • Yaprak porselen uygulaması: …… TL
 • Porselen Diş Kaplama Köprü Ne Zaman Uygulanır?
 • Çapraşık dişlerde (hafif ve orta dereceli çapraşıklarda)
 • Eksik diş olduğu durumlarda
 • Normal dolgularla halledilemeyen çürük çeşitlerinde
 • Belirgin diş kırklarında
 • Estetik amaçlarla

Bu durumlardan bir veya daha fazla sorunları olan hastalar, porselen kaplama yapılmasına diş hekiminin de incelemesi sonucunda, birlikte karar vermektedirler. Bunların dışında iltihaplanma ve kanal tedavisi ihtiyacı olan hastalarda ise porselen kaplama uygun olmamaktadır.

Metal Destekli Porselen Diş Kaplama ile Zirkonyum Destekli Kaplamalar Arasında ki Fark Nedir?
zirkonyum ile porselen farkıHer iki malzeme için kesilmesi gereken diş miktarı hemen hemen aynıdır. Metal destekli kuronların alt yapısı gri metalden olur ve direnci zirkonyuma göre daha fazladır. Estetik olarak ince dişeti yapısı olan hastalarda gri bir yansıma yapabilir.

Zirkonyum destekli kuronların alt yapısı ise zirkonyum olarak adlandırılan beyaz bir malzemeden yapılmıştır. Bu nedenle diş eti altında gri yansıma oluşturmaz. Her iki malzemenin de üst yapısı porselen ile kaplanır.

Kaç Seansta Köprülerim Biter ve Bu Seanslarda Neler Yapılır?

Porselen kuronların hazırlanması için en az dört seans gerekir. Bu seanslarda aşağıdaki işlemler yapılır :

Dişlerin Hazırlanması ve Ölçü: Restorasyon yapılacak diş ya da dişler, uygulanacak tedaviye göre küçültülür ve bütün ağzın detaylı ölçüsü alınır. Bu işlem karar verdiğiniz anda hemen başlar.
Alt Yapı Provası: Laboratuvarda alınmış ölçüden elde edilen ağız modeli üzerinde hazırlanan zirkon veya metal altyapının ağız ortamında prova ve uyumlanması yapılır.

Porselen Diş Kaplama Prova: Laboratuvarda metal altyapı üzerinde hazırlanan porselenin ağız içinde komşu ve karşı dişlerle uyumlaması ve kontrolleri yapılır. Renk ve estetik olarak hastanın da fikirleri alınır. Cila yapılmak üzere laboratuvara gönderilir. Beğenilmeyen bir estetik olduğunda bu seans tekrarlanabilir.

Cila ve Simantasyon: Laboratuvarda cilası yapılan restorasyon son kez ağızda denenir. Herhangi bir problem yoksa, hastanın da onayı alındıktan sonra restorasyon diş üzerine sabitlenir. Hastaya protez ve ağız bakım teknikleri anlatılır.

Porselen Diş Kaplama Hangi Durumlarda Atılır?

Porselen dişin yapılmasındaki en önemli neden hastanın tedavi edilemeyen bir çürüğünün olması ya da diş kaybı yaşamasıdır. Diş kaybının ardından oluşan diş boşluğu hastanın hayat kalitesini etkileyeceği ve yiyip içme konusunda sıkıntılar yaşayabileceği için bu gibi durumlarda tercih edilir. Son olarak estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ya da dişinde şekil bozukluğu olan hastalar porselen diş yaptırabilir

Porselen Diş Kaplama’nın Avantajları:

Dayanıklı bir materyal olduğu için uzun zaman porselen dişi kullanmak mümkündür.
Düşük maliyeti ve estetik görünümü ile hastalar tarafından tercih edilir.
Tedavi süreci diğer işlemlere göre daha kısa sürer.
Güzel bir gülüş kazanmanızı sağlar. Estetik kaygı taşıyan hastalar tarafından da sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Porselen Diş Kaplama Yaptıranlar:

Dişlere yapılacak porselen kaplamanın maliyeti;

 • Kaplamanın kaç farklı dişe uygulanacağına
 • Değerli malzeme (porselen) maliyetine
 • Başvurulan kliniğin kendi ücret tarifesine
 • Kaplama öncesi başka bir tedavi gerekip gerekmediğine
 • Kaplama sonrası (çevre dişlerin temizliği gibi) ek uygulama gerekip gerekmediğine
 • göre sizlere farklı ücretlerde söylenir.

Kesin bir fiyat almak için Golden Smile diş polikliniğinden herhangi şubemizden randevu alarak ücretsiz muayene olabilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz, ayrıca whatsapp üzerinden istediğiniz zaman mesaj atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir