Konya Diş Hastanesi, Konya Diş Hekimi, Konya Diş Doktorları, Konya Özel Diş Hastaneleri, Konya Özel Diş Hekimi, Özel Diş Hastaneleri Konya, Konya Özel Dişçi, Konyada Özel Diş Hastaneleri, Konya Özel Diş Hekimleri, Konyada Özel Diş Doktorları, Konya Özel Dişçiler, Konya Özel Diş Doktorları, Özel Diş Hekimi Konya, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Dişçi Fiyatları, Konyada Özel Diş Hekimleri, Konya Diş Hekimleri Özel, Konyadaki Özel Diş Hastaneleri, Konya En İyi Diş Doktorları, Konrya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya Kanal Tedavisi, Konya Diş Dolgu, Konya Zirkonyum Diş, Konya Diş Kaplama, Ortodonti, Şeffaf Plak, Diş Beyazlatma, Gülüş Tasarımı, Selçuklu, Konya

Konya Estetik Diş Hekimliği ve Konya Estetik Diş Hekimi için Asudent Kule Konya Özel Diş Doktorları ve Konya Özel Diş Hekimi randevu için bizi arayıp randevu alabilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği: Zirkonyum, Laminate Veneerler, Porselen kaplamalar, gülüş estetiği, bonding, diş estetiği, inlay-onlay dolgular, porselen kuron veya köprüler, zirkonyum porselen kaplama veya köprüler, empress porselen kuron veya köprüler bu grup altında adlandırılırlar.

​Zirkonyum, Laminate Veneerler: Dişlerin sadece ağız dışından görülen dış yüzeylerini restore etmek amacı ile estetik materyallerden yapılan bir çeşit bölümlü kuron protezidir. Çoğunlukla dişte yapılacak 0.5 mm kadar bir aşındırma yeterli olacaktır. Bu sayede dişin ön yüzünde oluşacak minimum madde kaybı ile hem üstün bir estetik sağlanmış olacak, hem de dişin diğer yüzeylerinin doğal yapısı ve diş-diş eti ilişkisi korunmuş olacaktır.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğini ağız yapısındaki doğuştan veya sonradan oluşan ortodontik problemler, çenesel uyumsuzluklar, dişlerdeki çapraşıklık ve çeşitli dişsel bozukluğun tedavi edilmesi.
Estetik diş hekimliği, ağız yapısındaki ortodontik diş çapraşıklıklarının, çene uyumsuzluğunun, renk bozukluklarının, diş boyutlarının oransızlığı ve kişilerin estetik kaygıları gibi bir çok sebepten dolayı uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bir çok kişinin mükemmel gülüşe sahip olma isteği estetik kaygılardan oluşmaktadır. Bir çok hastanın fonsksiyonel sorunlarla beraber estetik olarak, dişlerdeki boyut farkı (uzun veya kısa oluşu), dişteki çapraşıklıklar, diş renginin farklılığı, diş diziliminin ağız formu ile olan orantısızlığı, eksik dişlerin oluşu gibi bir çok sebepten dolayı estetik diş hekimliği yöntemlerini tercih etmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Tedavi Süreci ve Uygulanması Nasıl Olur?

Estetik diş tedavisine başlamadan önce hastanın genel ağız içi muayenesi yapılarak ağız ve diş değerlendirilmesi diş hekimi tarafından yapılır. Öncelikle hastanın tüm ağız içi panoramik röntgeni alınmasıyla nasıl bir tedavi yöntemi uygulanması gerektiğine dair nasıl bir yol izlenmesine karar verilir.

Model uygulaması yapılarak kişinin yüz, gülüş, profil ve ağız içi resimleri yardımı ile tedavi belirlenir.

Diş etlerinin, üst-alt çene duruşları, diş dizilimlerinin oranları, gerekli dolgu ve eksik dişler var ise sorunlu olan bölgelerin belirlenerek model üzerinden yapılması gerekli görülen tüm tedavi uygulamaları hakkında diş hekimi hastaya bilgi vererek planlama aşamasına geçer.

Estetik gülüş tedavisi öncesi hastaya benzer sıkıntıları yaşamış ve tedavi olmuş olan farklı hastaların öncesi sonrası görüntüleri gösterilerek elde edilen sonuçlar sunulur. Hasta laboratuvar ortamında hazırlanan modeller ile tasarlanacak gülüşünü görme imkanı bulur. Tedavi sonrasında nasıl bir gülüşe sahip olacağı ile ilgili bilgilenmiş olur.

Estetik Diş Hekimliğinde yapılan Tedaviler Nelerdir?

Estetik diş hekimliği tedavisi içeriğinde ortodonti, diş beyazlatma, Full Porselen Dişler, Zirkonyum dişler, Laminate veneer, Porselen Lamina dişler, Estetik dolgular, inley-Onley diş restorasyonları ve implant diş tedavileri uygulanmaktadır.

Tedavi planlamasında diş hekimi yapılacak uygulamaları olması gerektiği sıralama içerisinde gerçekleştirerek estetik gülüş tasarımınıza ve sağlıklı dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir